close
تبلیغات در اینترنت
مختصری از سخنرانی آیت الله دژکام در شب پنجم محرم95-پیروان ولایت شهرستان جهرم

جستجوگر پیشرفته سایتمختصری از سخنرانی آیت الله دژکام در شب پنجم محرم95
مختصری از سخنرانی آیت الله دژکام در شب پنجم محرم95

 

*مولانا الإمام ابی عبدالله الحسین الشهید(ع)إنه قال:

«اللهم انک تعلم أنه لم یکن الذی کان منّا منافسة فی سلطان و للتماس شئ من فضول الحطام و لکن لنَرُدَّ المعالم من دینک و نظهر الإصلاح فی بلادک»

*حضرت فرموده است هدف ما آن است که نشانه های دین برگردد به جامعه و امت اسلامی. در جمله بعدی حضرت فرموده است که هدف دیگر ما این است که اصلاح در «شهرهای خدا»بشود. در شهرهایی که مال خداهست می خواهیم اصلاح کنیم.

*مرحووم آیت الله شهید سید اسداللّه مدنی می گفت: گاهی انسان یک خیال هایی می کند یک کار خیری می کند،می گوید من کردم!کوچه من!محراب من!مسجد من!خانه ی من!شهر من! این من را چکارش کینم!صدمن شد که!جلوی این چجور بگیریم؟

کشمکش ما برای اینکه این کار به اسم من تمام بشود یا به اسم دیگری دارد مردم را داغون می کند!

مرحوم آقای مدنی می گفت:من می گویم من نماز خواندم وای چه جمعیتی!می گفت این برای خدا نیست!بابا نماز خراب می شود تا چه برسد بقیه چیزها!

چه باید بکنیم؟جز اینکه تلاش بکنیم در اخلاص عملمان،راه دیگری نداریم.

*قرآن کریم می فرماید:«و قدم لا إلا ما عملوا فجعلناه حسیدا»

معنی آیه:می آییم سراغ عملش،مثل کاهی که جمع می کنند،جمعش می کنیم برای جهنم.

او می گوید من کارکردم،می فرمایند برای من که نبود. خدارا نمی دیدی،خود را می دیدی و انجام میدادی.

قیافه برای همدیگر نگیریم بگوییم این لیست اعمال من است!تا مُهر قبولی آن را نبینیم هیچ ارزشی ندارد.

باید همه چیز را از خدا و برای خدا و به سوی خدا ببینیم که«إلهی بک ومنک و إلیک»از تو هست«بک قامت»و«هوالحی القیوم»او حی قیوم است.

*پس از خدا دیدن و بهس وی خدا جهت گیری کردن باید در همه ی کارهایمان باشد،کارهای انقلابی مان،کارهای سیاسی مان،کارهای اجتماعی مان،کارهای مدیریتی مان،کارهای شخصی مان،کارهای خانوادگی مان،همه از خداست و به سوی خداست.

می فرماید«نظهرالإصلاح»سامان جامعه به گونه ای باشد که پیدا باشد،وقتی می رویم بگوییم اینجا معلوم است همه چیزش روی حساب و کتاب است. ظاهر باشد،پنهان نباشد.

تظاهرات کردیم که ادامه دهیم!شروع کردیم ار آن نقطه تا برسیم به یکجایی که شهرهای خدارا بتوانیم نشان دهیم به رقبای تمدنی خودمان،در تمدن های دیگر و بگوییم این شهر بهتر است یا شهر تو؟! یعنی یکی نرود توکیو یا لس آنجلس و سامفراسیسکو برگردد بگویدآنجا خیلی کارشان درست بود!

*متأسفانه یک عده ای از مدیران ما بنظرشان می رسد که اگر شعار دهند برای حفظ نظام یعنی کارکردند،شعار برای حفظ نظام که کارمن است،کار این مردم است که مسئولیت دستشان نیست،آنکه مدیریت دارد باید در حیطه ی مدیریت خودش اصلاح را نشان بدهد بگویدآقا من4-5سال اینجا بودم الأن نگاه کنید این شهر با آن شهر 5سال پیش در جهاات اصلاحی که امام حسین فرموده است طوری جلو رفته که می شود نمایشش بدهیم. نکنیم داریم خیانت می کنیم به خون شهداء،خیانت می کنیم به آرمان امام،خیانت می کنیم به خواسته های رهبر.

*هرکس در خانه خدا را بزند جواب می گیرد. شهر خدا که می خواهیم اصلاح شود یعنی دراین خانه ها هر چه بزنی جواب بگیری،ناامید کسی نشود. اینکه می گویند امید باید داشته باشی ما قبول داریم،سیاسیون می گویند باید امید داشته باشی،می گویند باید نشاط داشته باشی،قبول داریم اما با نواختن موسیقی این مسائل حل نمی شود!

*امام حسین فرموده اند:می ترسم یک بلایی نازل شود از جانب خدا!چرا؟مگر چه شده؟

برای اینکه شما یک مقامی پیدا کردید،اسم دارید رسم دارید،همه جا می گویند ایرانی ها اینجور آنجور....شما حالا یک مراتبی پیدا کردید برای خودتان،حالا باید این مراتب را به خدمت اصلاح بلاد بگیرید دیگر،نمی کنید این کاررا.

می بینید که خیلی از کارهایی که خدا فرموده بشود انجام نمی شود،هیچکس در فکر این نیست که یک کاری بکنیم بشود. کاری که خدا می خواهد،هیچ ککتان می گزد اما اگر باباها و پدربزرگ هایتان یک چیزی در مورد این محل و آن محل می گفتند هنوز پای آن می ایستید!گرفتارها،زمین گیرها،فقیرها،در شهرها هستند هیچکس رحمی به حالشان نمی کند.

*ازکتاب شریف مسائل الشیعه:خاتم الأنبیا(ص)فرمودند:

اگر در یک راهی که مردم رفت و آمد می کنند یک نفر یک جایی درست کند که مردم به آرامی پیاده شوند،دو رکعت نمازشان را بخوانند،دست و رویشان را بشویند،یک لقمه ی نان که می خواهند بخورند بخورند،مأوای عابرین باشد.

در محشر،ازقبرش که بیرون می آید خدا برایش یک مرکبی می فرستد،این مرکب از مروارید و جواهرات زینت داده شده است،می آید می گوید سوار این بشود. صورت کسی که چنین کاری را بکند برای مردم می درخشد در بین همه اهل محشر. بااین مرکبش آن را می برند پیش حضرت ابراهیم پیغمبر بزرگ خدا می گوید اینجا پیش حضرت ابراهیم باشد. بعد به او می گویند حالا حق شفاعت داری،بخاطر این کاری که کردی حق شفاعت داری!

برگ عیشی برای گور فرست

           کس نیارد زپس تو پیش فرست

*بعد فرمودند:یک نفر می آید پیش شما می گوید فلانی گیرم،یک زبانی برایم می گذاری شاید کارم را فلان آقا راه بیاندازد. حق است بر خداوند متعال که آنکه زبان خیر گذاشت برای برادر دینی اش هیچوقت خدا عذابش نکند!

ببینید چه ثواب هایی روی زمین است!حیثیت داری،آبرو داری،احترام داری،بلند شو بگو این بک کار را من بافلانی صحبت می کنم شاید کار یک بنده خدایی راه افتاد. همه به هم کمک بدهید،نگویید آقا تا پول شل نکنی....مسئله حل نمی شود!

اینجا یک چاهی زدند مردم از آبش استفاده کردند رفته است،روز قیامت شده می گوید که باخودش خیلی ها را می آورد سرحوض!گفتند آقا حوض چی هست؟فرمودند«حوضی حوضی حوضی»حوض کوثر که مال خودم هست.

*شهرهای خدا را می شود آباد کرد به شرط اینکه ما همه اش به فکر خودمان تنها نباشیم،فکرمردم هم باشیم.

إن شاالله خدا به همه تان کمک بدهد.

پیروان ولایت

................با نشر این مطلب ما را یاری کنید..........
اشتراک گذاري در افسران
مطالب مرتبط
پخش خودکار بعدی: ؟ تفسیر سوره بقره جلسه 238
بخشی از صحبت های آیت الله دژکام امام جمعه جهرم پیرامون نماز جمعه و سابقه تاریخی شهر جهرم در برپایی ن
مراسم سخنرانی آیت الله دژکام به مناسبت ماه مبارک رمضان 96
طرح توشه بهشتی بنیاد موج مهربانی جهرم
جهرم را آب برد، صدا وسیما را خواب!
سخنرانی حاج آقا ماندگاری در شهرستان جهرم
اهدا نماد خادم الشهدا به حاج قاسم سلیمانی دیروز در جهرم
سخنان سردار قاسم سلیمانی در جهرم
یادواره شهدای مدافع حرم و عملیات های کربلای چهار و پنج
توصیه های ایت الله دژکام در مورد برادری در شهر جهرم
فیلم بخشی از سخنرانی آیت الله دژکام در شب اربعین 95
وصیت نامه شهید عبدالحمید مقدسی
یاقوت فارس
اهداف قیام امام حسین (ع)
مختصری از سخنرانی آیت الله دژکام در شب سیزدهم محرم95
مختصری از سخنرانی آیت الله دژکام در شب دوازدهم محرم95
مختصری از سخنرانی آیت الله دژکام در شب یازدهم محرم95
مختصری از سخنرانی آیت الله دژکام در شب دهم محرم95
مختصری از سخنرانی آیت الله دژکام در شب نهم محرم95
مختصری از سخنرانی آیت الله دژکام در شب هشتم محرم95
بخش نظرات

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

کانال تلگرام
اینستاگرام
فیسبوک
گوگل پلاس
توییتر
ارتباط با ما
آمارگیر فارسی
ما را حمایت کنید
web site traffic statistics