close
تبلیغات در اینترنت
بزرگترین وظیفه‌ی منتظران حضرت ولی‌عصر ارواحنا له‌الفداء -پیروان ولایت شهرستان جهرم

جستجوگر پیشرفته سایتبزرگترین وظیفه‌ی منتظران حضرت ولی‌عصر ارواحنا له‌الفداء

 

 

پايگاه اطلاع‌رساني KHAMENEI.IR به مناسبت فرارسيدن نيمه‌ي شعبان، سالروز ولادت حضرت ولي‌عصر (عجل‌الله‌تعالي‌فرجه‌الشريف)، گزيده‌اي از بيانات حضرت آيت‌الله خامنه‌اي را درباره‌ي «انتظار فرج» و «وظيفه‌ي منتظران» منتشر مي‌کند.

 

 

 

 

* این، آينده قطعي شماست
ملت ايران به فضل پروردگار، با هدايت الهي، با کمکهاي معنوي غيبي و با ادعيه‌ي زاکيه و هدايتهاي معنوي ولي‌الله‌الاعظم ارواحنافداه خواهد توانست تمدن اسلامي را بار ديگر در عالم سربلند کند و کاخ با عظمت تمدن اسلامي را برافراشته نمايد. اين، آينده‌ي قطعي شماست. جوانان، خودشان را براي اين حرکت عظيم آماده کنند. نيروهاي مؤمن و مخلص، اين را هدف قرار دهند.


* امروز بايد در جهت حکومت امام زمان(ع) کار و تلاش کنيم
ما که منتظر امام زمان هستيم، بايد در جهتي که حکومت امام زمان(عليه الاف التحية و الثناء و عجل‌الله تعالي فرجه) تشکيل خواهد شد، زندگي امروز را در همان جهت بسازيم و بنا کنيم. البته، ما کوچکتر از آن هستيم که بتوانيم آن گونه بنايي را که اولياي الهي ساختند يا خواهند ساخت، بنا کنيم؛ اما بايد در آن جهت تلاش و کار کنيم.
مظهر عدل پروردگار، امام زمان(عج) است و ميدانيم که بزرگترين خصوصيت امام زمان(عليه‌الصلاةوالسلام) - که در دعاها و زيارات و روايات آمده است - عدالت ميباشد: «يملأ الله به الارض قسطا و عدلا».
رابطه‌ي قلبي و معنوي بين آحاد مردم و امام زمان(عج) يک امر مستحسن، بلکه لازم و داراي آثاري است؛ زيرا اميد و انتظار را به طور دايم در دل انسان زنده نگه ميدارد.


* قبل از فرج، آسايش و راحت‌طلبي و عافيت نيست
شما جوانان عزيز که در آغاز زندگي و تلاش خود هستيد، بايد سعي کنيد تا زمينه را براي آن چنان دوراني آماده کنيد، دوراني که در آن، ظلم و ستم به هيچ شکلي وجود ندارد، دوراني که در آن، انديشه و عقول بشر، از هميشه فعالتر و خلاقتر و آفريننده تر است، دوراني که ملتها با يکديگر نمي جنگند، دستهاي جنگ افروز عالم همانهايي که جنگهاي منطقه اي و جهاني را در گذشته به راه انداختند و مي اندازند ديگر نمي توانند جنگي به راه بيندازند، در مقياس عالم، صلح و امنيت کامل هست، بايد براي آن دوران تلاش کرد. قبل از دوران مهدي موعود، آسايش و راحت طلبي و عافيت نيست. در روايات، «والله لتمحصن» و «والله لتغربلن» است، به شدت امتحان مي شويد، فشار داده مي شويد. امتحان در کجا و چه زماني است؟ آن وقتي که ميدان مجاهدتي هست. قبل از ظهور مهدي موعود، در ميدانهاي مجاهدت، انسانهاي پاک امتحان مي شوند. در کوره هاي آزمايش وارد مي شوند و سربلند بيرون مي آيند و جهان به دوران آرماني و هدفي مهدي موعود (ارواحنا فداه) روزبه روز نزديکتر مي شود، اين، آن اميد بزرگ است، لذا روز نيمه شعبان، روز عيد بزرگ است.
 


* زمينه ظهور را بايد با حاکميت قرآن و اسلام آماده کرد
انتظار، يعني دل سرشار از اميد بودن نسبت به پايان راه زندگي بشر. ممکن است کساني آن دوران را نبينند و نتوانند درک کنند - فاصله هست - اما بلاشک آن دوران وجود دارد؛ لذا تبريک اين عيد - که عيد اميد و عيد انتظار فرج و گشايش است - درست نقطه‌ي مقابل آن چيزي است که دشمن ميخواهد به وجود بياورد.
ما آن وقتي ميتوانيم حقيقتاً منتظر به حساب بياييم که زمينه را آماده کنيم. براي ظهور مهدي موعود(ارواحنافداه) زمينه بايد آماده بشود؛ و آن عبارت از عمل کردن به احکام اسلامي و حاکميت قرآن و اسلام است... اولين قدم براي حاکميت اسلام و براي نزديک شدن ملتهاي مسلمان به عهد ظهور مهدي موعود (ارواحنافداه و عجل‌الله‌فرجه)، به‌وسيله‌ي ملت ايران برداشته شده است؛ و آن، ايجاد حاکميت قرآن است.


* اگر به سمت صلاح نزديک بشويم ظهور نزديک خواهد شد
شما مردم عزيز – بخصوص شما جوانها – هر چه که در صلاح خود، در معرفت و اخلاق و رفتار و کسب صلاحيتها در وجود خودتان بيشتر تلاش کنيد اين آينده را نزديکتر خواهيد کرد، اينها دست خود ماست اگر ما خودمان را به صلاح نزديک کنيم، آن روز نزديک خواهد شد همچنان که شهداي ما با فدا کردن جان خودشان آن روز را نزديک کردند، آن نسلي که براي انقلاب آن فداکاريها را کردند، با فداکاريهاي خودشان آن آينده را نزديکتر کردند هر چه ما کار خير و اصلاح دروني خود و تلاش براي اصلاح جامعه انجام بدهيم آن عاقبت را دايما نزديکتر مي کنيم.

 

* فقط نشستن و اشک ريختن فايده ندارد
درس ديگر اعتقاد به مهدويت و جشنهاي نيمه‌ي شعبان براي من و شما اين است که هر چند اعتقاد به حضرت مهدي ارواحنافداه يک آرمان والاست و در آن هيچ شکي نيست؛ اما اين آرماني است که بايد به دنبال آن عمل بيايد. انتظاري که از آن سخن گفته‌اند، فقط نشستن و اشک ريختن نيست.

 


* ما بايد خود را براي سربازي امام زمان آماده کنيم
انتظار به معناي اين است که ما بايد خود را براي سربازي امام زمان آماده کنيم ... سربازي منجي بزرگي که ميخواهد با تمام مراکز قدرت و فساد بين‌المللي مبارزه کند، احتياج به خودسازي و آگاهي و روشن‌بيني دارد... ما نبايد فکر کنيم که چون امام زمان خواهد آمد و دنيا را پر از عدل و داد خواهد کرد، امروز وظيفه‌اي نداريم؛ نه، بعکس، ما امروز وظيفه داريم در آن جهت حرکت کنيم تا براي ظهور آن بزرگوار آماده شويم. اعتقاد به امام زمان به معناي گوشه‌گيري نيست... . امروز اگر ما ميبينيم در هر نقطه‌ي دنيا ظلم و بي‌عدالتي و تبعيض و زورگويي وجود دارد، اينها همان چيزهايي است که امام زمان براي مبارزه با آنها مي‌آيد. اگر ما سرباز امام زمانيم، بايد خود را براي مبارزه با اينها آماده کنيم.

 

* بزرگترين وظيفه‌ي منتظران
بزرگترين وظيفه‌ي منتظران امام زمان اين است که از لحاظ معنوي و اخلاقي و عملي و پيوندهاي ديني و اعتقادي و عاطفي با مؤمنين و همچنين براي پنجه درافکندن با زورگويان، خود را آماده کنند. کساني که در دوران دفاع مقدس، سر از پا نشناخته در صفوف دفاع مقدس شرکت ميکردند، منتظران حقيقي بودند. کسي که وقتي کشور اسلامي مورد تهديد دشمن است، آماده‌ي دفاع از ارزشها و ميهن اسلامي و پرچم برافراشته‌ي اسلام است، ميتواند ادعا کند که اگر امام زمان بيايد، پشت سر آن حضرت در ميدانهاي خطر قدم خواهد گذاشت. اما کساني که در مقابل خطر، انحراف و چرب و شيرين دنيا خود را ميبازند و زانوانشان سست ميشود؛ کساني که براي مطامع شخصي خود حاضر نيستند حرکتي که مطامع آنها را به خطر مياندازد، انجام دهند؛ اينها چطور ميتوانند منتظر امام زمان به حساب آيند؟ کسي که در انتظار آن مصلح بزرگ است، بايد در خود زمينه‌هاي صلاح را آماده سازد و کاري کند که بتواند براي تحقق صلاح بايستد.


 * معناي انتظار فرج، انتظار گشايش در گرفتاري عمومي بشريت است
معناي انتظار فرج به عنوان عبارة أخراي انتظار ظهور، اين است که مؤمنِ به اسلام، مؤمنِ به مذهب اهل‌بيت(عليهم السلام) وضعيتي را که در دنياي واقعي وجود دارد، عقده و گره در زندگي بشر ميشناسد. واقعِ قضيه هم همين است. منتظر است که اين فروبستگىِ کار بشر، اين گرفتاري عمومي انسانيت گشايش پيدا بکند. مسئله، مسئله‌ي گره در کار شخص من و شخص شما نيست. امام زمان (عليه الصلاة و السلام) براي اينکه فرج براي همه‌ي بشريت به وجود بياورد، ظهور ميکند که انسان را از فروبستگي نجات بدهد؛ جامعه‌ي بشريت را نجات بدهد؛ بلکه تاريخ آينده‌ي بشر را نجات بدهد.
... انتظار فرج يعني قبول نکردن و رد کردن آن وضعيتي که بر اثر جهالت انسانها، بر اثر اغراض بشر بر زندگي انسانيت حاکم شده است. اين معني انتظار فرج است.

 
* انتظار حرکت است، سکون نيست
انتظار فرج، انتظار دست قاهر قدرتمند الهي ملکوتي است که بايد بيايد و با کمک همين انسانها سيطره‌ي ظلم را از بين ببرد و حق را غالب کند و عدل را در زندگي مردم حاکم کند و پرچم توحيد را بلند کند؛ انسانها را بنده‌ي واقعي خدا بکند. بايد براي اين کار آماده بود... انتظار معنايش اين است. انتظار حرکت است؛ انتظار سکون نيست؛ انتظار رها کردن و نشستن براي اينکه کار به خودي خود صورت بگيرد، نيست. انتظار حرکت است. انتظار آمادگي است... . انتظار فرج يعني کمر بسته بودن، آماده بودن، خود را از همه جهت براي آن هدفي که امام زمان (عليه الصلاة والسلام) براي آن هدف قيام خواهد کرد، آماده کردن. آن انقلاب بزرگ تاريخي براي آن هدف انجام خواهد گرفت. و او عبارت است از ايجاد عدل و داد، زندگي انساني، زندگي الهي، عبوديت خدا؛ اين معناي انتظار فرج است.


* زمينه ظهور درصورت پيروزي ملت ايران آماده ميشود
امروز مسير تاريخ، مسير ظلم است؛ مسير سلطه‌گري و سلطه‌پذيري است؛ يک عده در دنيا سلطه‌گرند، يک عده در دنيا سلطه‌پذيرند. اگر حرف شما ملت ايران پيش رفت، اگر شما توانستيد پيروز شويد، به آن نقطه‌ي موعود برسيد، آن وقت مسير تاريخ عوض خواهد شد؛ زمينه‌ي ظهور ولى‌امر و ولى‌عصر (ارواحنا له الفداء) آماده خواهد شد؛ دنيا وارد يک مرحله‌ي جديدي خواهد شد. اين بسته به عزم امروز من و شماست، اين بسته به معرفت امروز من و شماست.


* زندگي اصلي بشر از دوران ظهور آغاز مي‌شود
بشريت دارد همين‌طور اين راه را طى ميکند تا به اتوبان برسد؛ اين اتوبان، دورانِ مهدويت است، دوران ظهور حضرت مهدى (سلام الله عليه) است. اين‌جور نيست که وقتى به آنجا رسيديم، يک حرکت دفعى انجام بگيرد و بعد هم تمام بشود؛ نه، آنجا يک مسير است. در واقع بايد گفت زندگى اصلى بشر و حيات مطلوب بشر از آنجا آغاز ميشود و بشريت تازه مى‌افتد در راهى که اين راه يک صراط مستقيم است و او را به مقصد آفرينش ميرساند؛ «بشريت» را ميرساند، نه آحادى از بشريت را، نه افراد را، مجموعه‌ها را ميرساند.

پیروان ولایت

................با نشر این مطلب ما را یاری کنید..........
اشتراک گذاري در افسران
مطالب مرتبط
طرح توشه بهشتی بنیاد موج مهربانی جهرم
چند سوال در مورد سند 2030؟؟؟
افشاگری استاد حسن عباسی درباره سند 2030
دیدگاه آیت‌الله مکارم شیرازی درباره سند 2030
سند 2030 یونسکو چیست؟
سند ۲۰۳۰ کجا را نشانه گرفته است؟
معنی و حقیقت غیبت
رهبرانقلاب: مجموعه زنان کشورما از همه جای دنیابهترند
ما همه با هم برادریم !!
ضرورت رنگ زدن موها
من نگرانم
جایگاه برادر بزرگتر
سپاس گذاری در برابر نیکی
حفظ تن و حرمت اضرار به نفس
آداب سفر
برخی علوم مورد نیاز طبق روایات
لزوم سبزیجات در سفره
تعامل با خود
خانم‌های بازیگری که به خاطر پیشنهاد غیراخلاقی بیکار شدند
سبک زندگی حفظ اسرار همسایه
بخش نظرات

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

کانال تلگرام
اینستاگرام
فیسبوک
گوگل پلاس
توییتر
ارتباط با ما
آمارگیر فارسی
ما را حمایت کنید
web site traffic statistics