close
تبلیغات در اینترنت
علت علاقه جوانان به وی‌چت و وایبر-پیروان ولایت شهرستان جهرم

جستجوگر پیشرفته سایت



علت علاقه جوانان به وی‌چت و وایبر

تحقیق درباره شبکه های ویچت و وایبر که این روزها گرایش جوانان نسبت به استفاده از آنها بسیار زیاد شده است در دستور کار وزارت ورزش و جوانان و ناجا قرار گرفته است. تحقیق درباره شبکه های ویچت و وایبر که این روزها گرایش جوانان نسبت به استفاده از آنها بسیار زیاد شده است در دستور کار وزارت ورزش و جوانان و ناجا قرار گرفته است.

به گزارش فرهنگ نیوز ، استفاده از ویچت و وایبر در گوشیهای موبایل موضوعی است که این روزها بسیاری از مسئولان به آن پرداخته اند، روز گذشته هم سرهنگ مسعود زاهدیان رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا گفت:نیروی انتظامی در حوزه‌ اینترنت حضور داشته و فضاهایی نظیر فیس‌بوک، اینستاگرام، وی‌چت و امثال آن تحت نظارت است.

این بار هم مسئولان وزارت ورزش و جوانان به این موضوع پرداخته و رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای راهبردی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که تحقیق درباره شبکه های ویچت و وایبر که این روزها گرایش جوانان نسبت به استفاده از آنها بسیار زیاد شده است در دستور کار قرار گرفته است.

محمدتقی حسن زاده رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای راهبردی وزارت ورزش و جوانان در هفته پژوهش به مشکلات جوانان در ازدواج،بیکاری و کاهش جمعیت جوانان در نشست خبری خود با رسانه ها پرداخت.

مهمترین اظهارات او در جدول زیر آمده است: 
 
 
 

موضوعشرح موضوع
افزایش طلاقیکی از دلایل افزایش آمار طلاق عدم شناخت زوجها نسبت به یکدیگر است که مراکز مشاوره در این حوزه می توانستند تاثیرگذار باشند. در حال حاضر باید برای حل مشکلات جمعیتی روند افزایش طلاق را کنترل و توسعه ازدواج بهنگام و آسان را در دستور کار قرار دهیم.
مشکلات جوانانمسکن و اوقات فراغت از چالشهای حوزه جوانان است. متاسفانه در بحث اوقات فراغت هیچ زمان مشخصی برای جوانان تعیین نشده است و موضوع اوقات فراغت برای جوانان شبانه روزی شده است.
موضوع بحران جوانان را در حوزه معنویت و هویت باید جدی گرفت، برخی چالش های جوانان در کشورهای پیشرفته مانند جرایم سازمان یافته و درگیری های قومیتی و یا بیماری های واگیردار در میان جوانان ایران بسیار کم است که کشورهای پیشرفته باید در این حوزه برنامه ریزی های گسترده ای انجام دهند.
بالا رفتن سن ازدواجدر حال حاضر نگرانی ها نسبت به جمعیت آماده به ازدواج است که این جمعیت بین سن 25 تا 29 سال در حال افزایش است. به همین دلیل به پدر و مادرها هشدار می دهیم که باید آنها نقش اصلی را برای افزایش ازدواج فرزندانشان ایفا کنند و حمایت معنوی لازم را از فرزندانشان داشته باشند
متاسفانه جریان احساسی ازدواج در جامعه رخ نداده است به عنوان مثال پدر و مادر خانواده می توانند برای تشویق فرزند خود اجاره نشین شده و خانه خود را در اختیار فرزند قرار دهند یا آنکه در موضوع مهریه به جای افزایش سکه ها سهم اقتصادی زوجین لحاظ شود.
جوانان و زندگی مجردیتحقیقات لازم در این زمینه انجام شده و نتایج آن حاکی از تمایل مجردها و جوانان به زندگی فردی و مجردی است که خانواده ها باید فضایی را فراهم کنند که جوانان به دامن خانواده برگردند البته آمار دقیق تعداد جوانان را نمی توان منتشر کرد چرا که این تحقیقات برای حوزه های تصمیم ساز و تصمیم گیر انجام شده است و نتایج آن نباید رسانه ای شود.
تدوین منشور حقوقیمنشور حقوقی باید با نگاه آسیب شناسانه نسبت به جوانان کشور تدوین شده و بنیادهای برنامه ریزی و مدیریتی در حوزه جوانان تشکیل شود تا بتوان نگاه مدیریتی و جامعه را نسبت به جوانان تغییر داده و کرامت انسانی و مثبت اندیشی به جوانان دوباره سرلوحه فعالیت های مان قرار گیرد.
ریشه مشکلات جوانان در پراکندگی امور اجرایی، ناکارآمدی نهادهای فرهنگی، سوء مدیریت در نظام های اقتصادی است که این موارد همگی نیازمند اصلاح مدیریتی و دستگاههای مسئول باید بتوانند ساز و کار لازم را تدوین و اجرا کنند.
ارتقای بنیان های فرهنگی و کیفیت سبک زندگی، توانمندسازی برای مشارکت همه جانبه، تقویت هویت دینی، شناخت شیوه های اطلاع رسانی، اشتغال پایدار، توسعه فرهنگ مثبت اندیشی، فقر منابع و نبود متخصصان حرفه ای در حوزه پژوهش از مهمترین اهداف برنامه ساماندهی جوانان است.
مراکز افکار سنجیپیشنهاد ایجاد مرکز افکار سنجی به مسئولان وزارتخانه داده شده و به زودی این مرکز راه اندازی خواهد شد ضمن آنکه باید فرهنگ پژوهش و تحقیق در حوزه جوانان احیا شود که با توجه به حضور وزیر جوانان و سوابق پژوهشی ایشان نسبت به این موضوع بسیار خوشبین هستیم.
مهمترین دستاورد مرکز پژوهشهایکی از مهمترین اقدامات تدوین شاخص های ساماندهی جوانان بوده که این شاخصها در 17 محور تدوین و تصویب شد که از جمله این محورها تقویت هویت دینی، بسترسازی برای توانمندسازی جوانان، غنی سازی دوره جوانی و ... بوده است ضمن آنکه نقشه راهی برای اجرایی شدن این محورها تدوین شده است. 
هم اکنون در موضوع جوانان خلاء برنامه ریزی وجود ندارد و تنها دستگاهها باید بتوانند برنامه های تدوین شده را اجرا کنند، در مرکز مطالعات پیامدهای ادغام و جداسازی سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان در دستور کار قرار گرفت و 5 جلسه نیز برای آن تشکیل شد. آسیب های مورد نظر تدوین و به مسئولان داده شد و باید گفت در حال حاضر امکان جداسازی بخش ورزش از جوانان به دلیل محدودیت های قوانین وجود ندارد.
همچنین اعلام کرده ایم برای حل مشکلات جوانان ساختار اداری، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی باید اصلاح شود.
به روز رسانی مهندسی وظایف و فعالیت های پژوهشی، تدوین ساز و کارهایی برای پژوهش در استانها، تعیین اولویت های پژوهشی، ارتقای فعالیت های پژوهشی، برگزاری دو کنگره ملی، برگزاری نشست های علمی، تقسیم بندی کشور به 6 منطقه پژوهشی از جمله دستاوردهای ما در یک سال و نیم گذشته بوده است.
بودجهبودجه ما در سال گذشته 3 میلیارد تومان بود که امسال این بودجه 22 درصد رشد داشته است به این معنی که تمامی دستگاهها مکلف هستند یک تا 3 درصد از بودجه خود را برای پژوهش و تحقیق به موضوع جوانان اختصاص دهند که با این احتساب بودجه مرکز 22 درصد رشد پیدا می کند.
اتاق فکر جوانانایجاد اتاق فکر در حوزه جوانان را در سطح مدیریتی پیشنهاد کرده و بانک اطلاعاتی آن نیز تدوین شده است. در سال گذشته نیز 20 جلسه در اتاق فکر برگزار شد که به عنوان نمونه می توان به بررسی جداسازی بخش ورزش از جوانان اشاره کرد که نتایج آن نیز به وزیر داده شده است.

 

پیروان ولایت

................با نشر این مطلب ما را یاری کنید..........
اشتراک گذاري در افسران
مطالب مرتبط
طرح توشه بهشتی بنیاد موج مهربانی جهرم
اعتراض شدید رهبر انقلاب به سند 2030
چند سوال در مورد سند 2030؟؟؟
برگزیده ای از سخنان رحیم پور ازغدی درباره ی سند 2030
افشاگری استاد حسن عباسی درباره سند 2030
سند 2030 به زبان ساده و خیانت دولت حسن روحانی
محیط دانشگاه باید سیاسی باشد، یعنی چه؟
خانم‌های بازیگری که به خاطر پیشنهاد غیراخلاقی بیکار شدند
شهادت کریم آل الله تسلیت باد
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره 28
سبک زندگی حفظ اسرار همسایه
چرا نمی پریم ؟
آیا اجازه می دهیم فرزندانمان را ماهواره تربیت کند...؟
قلمرو و محدوده آسیب پذیری جوانان
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره 22
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره 21
جنـگ نـــــرم
جوان و فرهنگ هاي جواني
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره 20
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره 19
بخش نظرات

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

کانال تلگرام
اینستاگرام
فیسبوک
گوگل پلاس
توییتر
ارتباط با ما
آمارگیر فارسی
ما را حمایت کنید
web site traffic statistics